Нові лінії легкорейкового транспорту в Сіднеї

Легкорейковий транспорт в Сіднеї на сьогодні представлений лише одним 12-кілометровим маршрутом L1, так званою Dulwich Hill Line, яка з'єднує Центральний залізничний вокзал (Central) з Південно-Західною діловою частиною центру міста. Лінія була відкрита в серпні 1997 року і була двічі продовжена – у 2000 і 2014 роках. Про плановані лінії ЛРТ у агломерації Сіднея розповідає блогер Данііл Суботін.

Крім існуючої лінії, в рамках проекту The Central Business District (CBD) і South East Light Rail (CSELR) здійснюється будівництво нової легкорельсовой лінії в Сіднеї, яка з'єднає популярний район Circular Quay в північній частині ділового району Central Business District з південно-східними передмістями Randwick і Kingsford.

 

 

Будівельні роботи почалися в жовтні 2015 року, закінчення спорудження лінії передбачається у квітні 2018 року, а запуск системи запланований на 2019 рік. Весь процес будівництва, експлуатація та обслуговування буде здійснюватися консорціумом ALTRAC Light Rail, який включає Alstom, Transdev, Acciona і Capella, за договором з власником системи Transport for New South Wales (TfNSW), у віданні якого знаходяться всі пасажирські перевезення в Новому Південному Уельсі, у тому числі система електропоїздів Sydney Trains. Оператором лінії буде компанія Transdev, яка вже працює у багатьох міст Автралії і Новій Зеландії.

Весь 12-кілометровий маршрут в більшості своїй буде проходити по вуличній мережі, крім невеликої ділянки уздовж Moor Park. Єдиними інженерними конструкціями, передбаченими в проекті, є міст через автомагістраль The Eastern Distributor motorway і тунель під шосе Anzac Parade. До 10 перехресть будуть обладнано спеціальними світлофорами, налаштованими на пріоритет проїзду трамвая.

Проект включає в себе і організацію пішохідної зони на вулиці George Street, між Bathurst і Hunter Streets. До цієї ділянки від гавані Circular Quay трамваї будуть слідувати на автономному ходу, завдяки встановленим батареям у вагонах і технології HESOP для відновлення енергії за рахунок гальмування.

Проект принесе Сіднею і всьому Новому Південному Уельсу більше $ 4 млрд за рахунок нормалізації системи громадського транспорту, залучення бізнесу, поліпшення навколишнього та соціального середовища, а так само безпеки дорожнього руху.

На лінії передбачається експлуатація 30 вагонів Alstom Citadis X05s 45 метрів в довжину, які матимуть двосторонній напрям руху і двері з обох сторін. Спочатку передбачалася поставка 67-метрових вагонів, що зробило б сіднейські трамваї найдовшими в світі, але через технічні складнощі в експлуатації від таких параметрів вирішили відмовитися. Вагони будуть вироблені на європейських виробничих потужностях.

Для особливих заходів на станціях біля Moore Park і у іподрому Royal Randwick Racecourse, передбачалося побудувати подовжені платформи для прийняття подвійних поїздів (90 метрів), але від цієї ідеї все ж відмовилися.

Витрати на спорудження складуть близько $ 2,2 млрд. Будівництво по всьому маршруту буде розділено на 31 ділянку, роботи будуть проводиться в шаховому порядку, щоб забезпечити безперервність руху по вулицях.

Пробки на George Street. За розрахунками щороку Сідней за рахунок заторів втрачає близько $ 5,1 млрд.

Не обійшлося і без супротивників – жителі-автомобілісти південних передмість побоюються, що нова лінії ще ускладний нинішню складну ситуацію з рухом на вулицях Сіднея, а старожили у Moore Park сильно обурюються необхідності спилювання старих дерев уздовж споруджуваної лінії. Крім того, є деякі сумніви у мешканців в обсязі скорочуваних автобусних маршрутів (порядку 23%) в Південному Сході Сіднея за рахунок заміни автобусів трамваєм.

Ці фігові дерева, посаджені в 1961 році на місці прибраних старих трамвайних колій, будуть пересаджені глибше в парк. На жаль, частина дерев будуть спиляні заради споруджуваної лінії

Передбачається подальше розширення лінії по бульвару Anzac Parade в південно-східні райони Maroubra, Malabar та історичний район La Perouse, об'єкт культурної спадщини, який славиться своєю рекреаційною зоною, пляжами і музеями. До слова, в La Perouse з 1902 по 1961 роки вже ходили трамваї з центру Сіднея і їх повернення – один з найважливіших знаменних кроків.

Крім споруджуваної лінії CSELR, в Сіднеї на початку грудня 2015 визначилися з трасою нового 22-кілометрового маршруту ЛРТ ​​Parramatta's CBD, який з'єднає Sydney Olympic Park, Westmead Hospital, Western Sydney University, Strathfield і Carlingford.

 

 

Будівництво лінії, як очікується, почнеться в кінці 2018 року, але поки складно говорити про передбачувану дату завершення і загальному бюджеті проекту. На сьогодні в проект інвестована сума в розмірі $ 1 млрд.

Ділянка до Carlingford замінить існуючу залізничну лінію Т6 системи Sydney Trains. Це дозволить зробити зупинки частіше, а доступ і посадку значно зручніше.

Додати новий коментар

Ви сповіщаєте про орфографічну помилку в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення, натисніть кнопку нижче.