Нова трамвайна система в Ольштині

Багато хто вважає, що зараз в маленьких містах транспорт в наш час не будується, і взагалі, достатньо лише автобусів. Однак це не так.
 
 
 
Польське місто Ольштин з населенням 174 тис. чол. є підтвердженням цьому.
 
Раніше в цьому місті вже були трамвай і тролейбус, але вони були знищені в 60х-70х рр., оскільки влада вирішила, що ремонтувати інфраструктуру занадто складно і дорого, і простіше замінити все це автобусами (нагадує висловлювання дзержинських чиновників, чи не так?) . Таким чином, з транспорту в Ольштині залишилися лише автобуси.
 
Але ...
 
 
 
 
 
 
 
Нещодавно цю жахливу містобудівної помилки було вирішено виправити - і зараз в місті наближається до завершення будівництво нової трамвайної лінії протяжністю 11 км. Вона повинна бути запушена в експлуатацію восени цього року.
 
 
 
 
 
Основним завданням є забезпечення жителів міста зручним і надійним транспортом. У місті зареєстровано близько 100 тис автомобілів, що призводить до сильної завантаженості вулично-дорожньої мережі. Купівля нових автобусів дала певний позитивний ефект, але навіть при наявності виділених смуг автобус поступається трамваю. Тому було вирішено будувати трамвай.
 
Згідно з проектом, трамвай в місті є магістральним транспортом, а автобуси, що використовують спеціальні виділені смуги, грають роль допоміжного, подвозного транспорту.
 
 
 
 
Повна вартість будівництва системи - 105 мільйонів євро, однак міський бюджет витратить на це лише 15 відсотків від загальної суми - інше фінансує центральний державний бюджет. У дану суму включена також реконструкція вулиць та міської інфраструктури.
 
 
 
 
Трамвайна система складатиметься з лінії з двома відгалуженнями, на ній будуть працювати сучасні низькопідлогові зчленовані трамваї Solaris Tramino. На початку червня перший вагони вже були доставлені в місто, нещодавно відбулася презентація, де городяни разом з адміністрацією ознайомилися з новими трамваями.
 
 
 
 
Чого нас може навчити історія Ольштина? Рано чи пізно виникає необхідність відновлення транспорту, знищеного по дурості раніше, але це коштує дорого. Куди простіше і дешевше реконструювати существуюющіе лінії трамвая, перетворюючи їх на сучасну транспортну систему, зручну і швидку. Автобуси ніколи не можуть замінювати трамвай.

Додати новий коментар

Ви сповіщаєте про орфографічну помилку в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення, натисніть кнопку нижче.