Трамвайний розвиток у Братиславі

 
У словацькій столиці зараз відбуваються глобальні зміни - реконструюється Старий міст і будується нова трамвайна лінія на правий берег Дунаю з центру міста. Кожен з цих проектів по-своєму унікальний. Про це розповідає блогер Данііл Суботін у своєму посту "Братислава - дорогу трамваю!
 
 
У 2002 році в Братиславі через дорожнечу були скасовані плани з будівництва метрополітену. Натомість було запропоновано побудувати швидкісний трамвай, який міг би в майбутньому бути розширений до системи метрополітену. Перші кроки до реалізації інвестицій були зроблені в 2006 році, коли готовий проект першої лінії в район Петржалка потрапив на обговорення до чиновників. Але в березні 2007 року стався несподіваний поворот подій - міська влада та Залізниці Словацької республіки (Železnice Slovenskej Республіки) оголосили, що швидкісний трамвай буде мати подвійну колію шириною 1000 і 1435 мм, щоб зробити можливим використання шляху як поїздами (у перспективі ТрамТрейнами), так і трамваями. Противники цієї ідеї аргументували, що це створить безліч проблем, як мінімум в різниці живлячих напруг на залізницях і трамвайній мережі.
 
 
У тому ж році був презентований також новий план розвитку трамвайної мережі. Крім Петржалку, трамваї також повинні були доїхати до районів Вайнора, Девінська Нова Весь, Вракунь, а ближче до центру - до Превоза і Млиниська Долини. У план так само був включений проект реконструкції Старого мосту через Дунай. В останні роки міст був закритий для транспорту і служив тільки для пішоходів, які йшли з центру міста, з площі ім. Шафарика на інший берег Дунаю, в житловий район Петржалка. На реконструкцію моста в бюджеті мерії Братислави не вистачало грошей. На допомогу прийшов європейський Фонд. Проект реконструкції був схвалений у Брюсселі і в 2013 році почався демонтаж конструкцій.
 
 
 
На даний момент роботи по мосту практично закінчені. Введення в експлуатацію трамвайної лінії заплановане на 2016 рік.
 
 
Крім того за останні роки в центральній частині міста була реконструйована велика частина трамвайної та пішохідної інфраструктури.
 
 
 
 
Шкода транспорт в 2013 році виграла тендер на поставку місту 15 двосторонніх і 15 односторонніх трамваїв, в 2014 році Братислава замовила ще 15 двосторонніх трамваїв. Поставка вагонів буде закінчена до кінця року. Закупівля на 80.75% фінансується за рахунок фондів Європейського союзу.
 
 
Всі трамваї складаються з п'яти секцій, їхні перші і останні візки повністю поворотні. Шість двигунів потужністю 100 кВт кожен надають машині хороші динамічні властивості.
 
 
У трамвай поміщаються 345 осіб при 69 сидячих місцях. Також він оснащений кондиціонером і сучасною аудіовізуальною системою, яка включає в себе пристрої зв'язку з водієм для сліпих пасажирів. Для інвалідів обладнана похила платформа, яка полегшує їх в'їзд і виїзд. За безпекою допомагають стежити 12 внутрішніх і зовнішніх камер спостереження.
 

Додати новий коментар

Ви сповіщаєте про орфографічну помилку в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення, натисніть кнопку нижче.