Реновація Губернаторського острова у Нью-Йорку

Губернаторський острів – це відносно невеликий острів в 800 м на південь від Манхеттена. Спочатку площа острова становила 36 гектар, на початку 1900-х років острів був збільшений до 69 гектар. Насипався острів породою, яку видобували при будівництві метрополітену. З 1783 по 1966 роки острів був військовою базою, з 1966 по 1996 рік – базою берегової охорони. У 1985 роки острів став національним історичним пам'ятником. У північній частині острова знаходиться старий форт, з 2003 року ця частина острова відкрита для відвідування, там створено меморіал. З початку 2010-х років тут почалися роботи з тотальної реновації території. Про це розповідає блогер  http://samsebeskazal.livejournal.com/ , що мешкає у Нью-Йорку.

Що Нью-йоркці мають на сьогодні? Острів на відстані в 800 м по воді від Манхеттена має відмінне иісцезнаходження. Північна частина – історичний меморіал з фортом, прекрасний туристичний об'єкт. З острова відкриваються нестандартні види на хмарочоси Манхеттена, статую Свободи. У південній частині острова купа вільної землі, старі 10-поверхові будинки, казарми. Недалека міська влада віддала б землю, швидше за все, під елітні котеджі. Але, на щастя, в Нью-Йорку інша влада. Мер Нью-Йорка Майкл Блумберг (Michael R. Bloomberg) заявив: «Це одна з коштовностей нашого міста. Ми не могли отримати кращого місця розташування для парку».

Такі будинки були. У них жили військові.

В останні роки покинуті будівлі використовувалися для тренувань знаменитих нью-йоркських пожежників.

Днями (у 2013 році) їх почали розбирати. До речі, в Америці будинки, які виглядають як дорогі цегляні, насправді не цегляні. Це залізобетонний каркас, стіни зроблені з дешевого пінобетону і покриті облицювальною цеглою, яку зняли перед підриванням будівлі.

Все, знесено.

«West 8» розробили відмінний проект реконструкції острова.

Малу частину землі віддадуть під елітні малоповерхові будинки, для того, щоб утримувати острів за рахунок податків від них. На більшій частині розіб'ють ландшафтний парк. Там насиплють навіть штучні гори. Акцент буде зроблено на дику природу, цивілізація в цій, «дикій» частини парку буде представлена ​​тільки вело- та пішохідними доріжками. По берегах будуть величезні променади з кафе, лавочками і т.д. Всі за останнім словом дизайну. Острів буде повністю вільний від машин, пересування пішки або на велосипедах (прокатні велосипеди будуть дерев'яні, з унікальним дизайном). Проект коштує 250 млн доларів і конкурс на його розробку виграла голландська дизайн-студія West 8. Основним девізом нового проекту є «An Island Like No Other».

З'єднає острів з Манхеттеном витончений міст

Концепт прокатного дерев'яного вела

З величезних плюсів проекту:

- Створюються куточки дикої природи;

- Створюється новий унікальний ландшафт (насипаються пагорби);

- Дизайн продуманий до дрібниць, навіть прокатні велосипеди унікальні дерев'яні;

- Величезна увага приділяється видовим місцях (види на Манхеттен, статую Свободи);

- Усі берега займають променади-набережні з кафе, виставковими залами і т.д.

- Багато спортивних майданчиків (бейсбол, тренажери і т.д.).

- Наскільки я зрозумів, податки від елітної нерухомості (займає невелику площу острова) повинні йти на утримання і розвиток парку. Нагадує старокиївський підхід, коли разом з музеєм будувався прибутковий будинок, гроші від якого йшли тільки на потреби музею.

Додати новий коментар

Ви сповіщаєте про орфографічну помилку в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення, натисніть кнопку нижче.