Зони обмеженнь у 30 км/год суттєво знижують аварійність

Кількість дорожньо-транспортних пригод і постраждалих в Європі скорочується з роками, але проблема як і раніше викликає тривогу. Безпека дорожнього руху в європейських містах збільшується завдяки обмеженням швидкості 30 км/год (20mph). 7 грудня 2015 року сайт en.30kmh.eu, що популяризує запровадження зон обмеження швидкості у європейських містах, опублікував своє дослідження щодо запровадження таких заходів.

Що робити, аби у Вашому місті на 50% скоротилася кількість дорожньо-транспортних пригод, на 90% менше стало загиблих та тяжко скалічених на дорогах, на 50% менше дітей загинуло чи скалічилося на вулицях? І стало в два рази більше дітей, які, на думку їх батьків, можуть грати на вулицях у безпеці? Казка? Ні, є реальні історії успіху, які стоять за цими цифрами. Коли ми зробили деякі дослідження на Trendsetter у містах з обмеженнями до 30 км/год, ми виявили, як не дивно, що прогрес був досягнутий в декількох містах або навіть країнах, через одного заходу: 30 км/год (або 20mph) обмеження швидкості:

- 50% аварій на дорогах, досягнуті в Швейцарії,

- 90% вбитих або важко поранених, досягнуто в Кінгстон-апон-Галл

- 50% дітей загинули або серйозно поранене, досягнено в Лондоні

+ 35% дітей тримали змогу безпечно грати на дорозі, досягнуто в Единбурзі

Такі наші улюблені приклади, але вони не є унікальними. Ми знайшли багато міст з значним прогресом після введення 30 км/год зон або доріг. Наші дослідження ще тривають, і ось кілька результати, що стосуються безпеки дорожнього руху. Ми знайшли кілька комплексних досліджень, що охоплюють ряд муніципалітетів або тривалий період часу. Вони ясно показують, що зони з обмеженнями 30 км/год можуть допомогти. Дорожні аварії скорочуються через 30 км/год обмеження швидкості, як за кількістю аварій, так і за тяжкістю травм. Ось деякі великі огляди і довгострокові дослідження:

У ряді міст організовані власні дослідження. Вони підтверджують це твердження, але також охоплюють нові цікаві аспекти.

Обидві таблиці показують значне загальне зниження числа зіткнень після обмеження швидкості до 30 км/год (20mph).

Щодо серйозності втрат, то вражає падіння числа загиблих або серйозно травмованих жертв. Ці результати збігаються з тим, що обмеження швидкості у 30 км/год демонструють особливо сильний вплив на високих швидкостях, навіть там, де середня швидкість впала, але мало. Більш високі швидкості несуть великі ризики, оскільки вони мають більш сильний фізичний вплив там, де зіткнення відбуваються.

Таблиці можуть також виявити деякі місцеві спеціальні ефекти:

Кінгстон-апон-Галл вдалося отримати навіть 90% менше загиблих або серйозно травмованих в результаті аварій, це дивовижний ефект. Букстехуде, німецьке місто, де найперше було реалізовано зону обмеження швидкості 30 км/ ще у 1983 році, пережило дивовижні результати: 22% більше аварій протягом першого року! Але в той же час, кількість травм зменшилася!

*****

Дем’ян Данилюк, дослідник міської інфраструктури, співзасновник львівського урбаністичного руху Lypneva.com, у своїй статті «Безпечні вулиці» демонструє приклади організації зон обмеження швидкості у 30 км/год.

Зони обмеження швидкості

Більшість дрібних вулиць та житлових районів в цивілізованому світі – це зони низької швидкості(20-30км/год.) або житлові зони(до 20км/год.)

Вроцлав

 Варшава

 Центр міста

Ось на карті Парижа можна наочно побачити скільки тут зон низької швидкості, пішохідних та житлових зон

Чому 30км/год? По-перше це найбільш прийнятна і водночас раціонально-безпечна швидкість. При зіткненні автомобіля з пішоходом/велосипедистом смертельні випадки складають близько 10%. Тобто у 90% випадків люди залишалися живими

У 30км зонах вся вулиця є спільним простором. Тут всі рівні. Тут можна переходити будь-де. Велодоріжок чи велосмуг як таких нема, а є просто умовні “зони”

Безпечно. Всі нормально тут живуть і всюди встигають

 

Примусові обмежувачі швидкості

Такі всілякі штуки на які водіям доведеться наїхати і краще це зробити на малій швидкості. Майже як наші лежачі поліцейські, але кращі та більш естетичні

Отак

Два рази щоб не гасали

Ось таке де автомобілям доведеться петляти, а на велосипеді зможете проїхати прямо без перешкод

Чи навіть ось так :)

 

Попередній переглядДолученняРозмір
30-kmh-TRENDSETTER-CITIES.pdf71.15 КБ

Додати новий коментар

Ви сповіщаєте про орфографічну помилку в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення, натисніть кнопку нижче.