Ідеальна вулиця. Бульвар Лефебвр в Парижі

 
Сьогодні я розповім вам про ідеальну вулицю на прикладі бульвару Лефебвр в Парижі. Звичайно, коли я говорю "ідеальна", це не для того, щоб ви почали шукати на фотографіях вади і тикати мене в них. Знайти вади можна завжди і скрізь. Це скоріше для того, щоб ви подивилися, як може будуватися вулиця в місті, де думають про комфорт і безпеку пішоходів. На жаль, в Росії я не знаю жодної вулиці, яка була б такою зручною, красивою, акуратною і комфортною. І я не говорю зараз спеціально про історичну забудову, яка часто витягує навіть саму непоказну вулицю. Я кажу про планування тротуарів, проїжджої частини, переходів, елементів пішохідної інфраструктури. Так російський блогер Ілля Варламов, співкоординатор "Городских проектов", розповідав у липні 2013 році у своєму блозі у ЖЖ.
 
Давайте уважніше подивимося на нашу вулицю:
 
1. Ширина вулиці у нас в середньому 40 метрів. По центру розташовані трамвайні колії з прекрасним газончиках.
2. На пішохідних переходах через колії є острівці безпеки.
3. Зверніть увагу, як зроблені перетину з іншими вулицями. Вони завужені, щоб там не могли паркуватися і захищені стовпчиками.
 
 
1. Зупинки трамваїв розташовані по центру. Це самий зручний і безпечний спосіб. Звуження проїзної частини не відбувається.
2. На переходах через широку дорогу зроблені острівці безпеки.
3. Парковки зроблені в кишенях, всі місця розмічені, припаркуватися в недозволеному місці практично неможливо.
 
 
1. Навіть через великі перехрестя є зебри, ніяких підземних переходів.
2. Парковки в вузьких місцях заборонені
 
 
04. Давайте подивимося тепер уважно.
 
05. Прекрасний новенький трамвайчик ... ммммм, краса!
 
06. Трамвай йде по травичці, дуже красиво і екологічно. Зверніть увагу, як зроблені опори для контактного проводу, вони красиві і елегантні. Мінімум зайвих проводів.
 
07. А ось сама вулиця. Тротуар широкий, має різні типи покриттів. Для велодоріжки асфальт, для пішоходів велика плитка. У місцях, де люди відпочивають, грунтове покриття.
 
08. Парковки зроблені в кишенях, щоб не було хаосу. Скрізь порядок.
 
09. Подивимося на вузол з переходом зверху. Стовпчики захищають перехід. Перед небезпечною ділянкою змінюється покриття дороги з асфальту на бруківку, щоб привернути увагу водіїв. Всі пішохідні поверхні вимощені великої плиткою.
 
10. Велодоріжка піднята на рівень тротуару і має спеціальне покриття.
 
11. Зверніть увагу, як зроблений заїзд в підземний паркінг будівлі. Він просто відділений стовпчиками. Відразу видно, що тут на тротуарі головній пішохідній і велосипедисти. Машина повинна всіх пропустити і заїхати, а не навпаки. У нас в таких випадках пішоходу доводитися переходити дорогу, спускатися і підніматися.
 
12. Краса.
 
13. Перехід зі світлофором.
 
14. Перехід без світлофора. Зверніть увагу, що перехід піднятий і пішоходам не доводиться міняти рівень. Перед переходом підйом викладений бруківкою, щоб машини зменшували швидкість.
 
15. Ось так повинен виглядати нерегульований пішохідний перехід.
 
16. Перехід з велодоріжкою.
 
17. Перехід через трамвайні колії.
 
18. Зверніть увагу, що все зроблено в одному рівні, тут спокійно проїде інвалід, велосипедист і людина з коляскою.
 
19. Все ідеально рівно.
 
20. Ще варіант переходу трамвайних колій.
 
21. Світлофорний перехід з острівцем безпеки.
 
22. Місця зупинки на світлофорі мотоциклістів, ліворуч видна велодоріжка.
 
23. Парковка
 
24. А тепер подивіться, як акуратно все зроблено. Яка рівна плиточка, які акуратні шви!
 
25. Велодоріжка ....
 
26. Ідеально рівна бруківка
 
27. А це плитка. У нас, коли лають плитку, кажуть, що по ній незручно ходити на підборах. Якщо плитку правильно укласти, то ви ніколи взуттям не помітите шви.
 
28. Подивіться, на цей чудовий бордюр.
 
29. Як все красиво і акуратно зроблено. Як можна не закохатися в ці камені?
 
30. Спеціальні закруглені елементи бордюру ....
 
31. Божественно! У нас вдома так добре не роблять ремонт, як у Парижі на вулиці. Якби я був художником, я б малював виключно паризькі тротуари.
 
32. Якби я був поетом, то писав би вірші виключно про паризькі тротуари!
 
33. Решітка зливостоку. Чи не краса? Згадайте, які решітки у вас у дворі ....
 
34. Паризький стовпчик! У раю саме такі стовпчики.
 
35. На ідеальній вулиці повинні бути туалети. Паризький туалет!
 
36. Урна, лавочки, деревця ...
 
37. Прекрасна паризька автобусна зупинка. Ніякого рекламного сміття, на інформаційній панелі все що потрібно - розклад, карти і т.д. Зручна назва зупинки зверху.
 
38. На ідеальній вулиці висять пакетики, щоб можна прибирати за своєю собачкою.
 
39. Вулична попільничка.
 
40. Прекрасний ліхтарний стовп. Зверніть увагу, що немає ніяких жахливих проводів, зате є додатковий ліхтар для освітлення тротуару.
 
41. Краса.
 
42. А це схожа вулиця в Москві. вул. Народного Ополчення. Вона могла б стати такою, як вулиця в Парижі. По ній міг би ходити трамвай, який зв'язав би Сокіл, Жовтневе Поле з Крилатським. Жителі могли б зручно і швидко добиратися куди їм потрібно.
 
43. Ось так ця вулиця виглядає зараз. Приблизно так виглядає більшість аналогічних вулиць у Москві. В інших містах Росії все набагато гірше.
 
44. На жаль, жителі не змогли відстояти свою вулицю і на неї прийшли будівельники. Тепер вулицю розширять до 10 !!!! смуг, вирубають дерева і вона стане частиною Північно-Західної хорди. Не буде тут ні сучасного зручного трамвая, ні красивих зупинок, ні велодоріжок, ні лавок, ні дерев. Не будуть тут із задоволенням гуляти жителі з дітьми, не буде тут ніякого життя. А буде чергова пробка 24 години на добу, бо все це впиратиметься у старий 6-ти смуговий міст, який немає технічної можливості розширити.
 
Подивіться на фотографії вище, зверніть увагу на деталі. Та ви й самі, напевно, не раз гуляли ТАКИМИ вулицями в Європі. Просто все пізнається в порівнянні. Якщо ви хочете, щоб у вашому місті були такі вулиці, покажіть ці фотографії своєму мерові, префекту, головному архітектору. Зробити добре і погано коштує однакових грошей. Погано роблять тому, що ви шукаєте мільйон виправдань цьому і, звичайно, тому що ви не ходите на вибори. Якщо після чергової погано покладеної плитки обуриться 20% жителів, мера швидко скинуть зі скелі і більше халтурити ніхто не буде.
 
Хороша вулиця повинна виглядати як в Парижі. Не дайте себе обдурити!

Додати новий коментар

Ви сповіщаєте про орфографічну помилку в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення, натисніть кнопку нижче.