Єдиний квиток у Дніпропетровську. Як це працює

У неділю, 15 листопада, в Дніпропетровську трапився без перебільшення прорив у системі пасажирських перевезень. Запрацювала експериментальна система «Єдиний квиток». Отже, відтепер пасажири автобусних маршрутів №57, 57А, 116, 40, 88, 88А зможуть доїхати до будь-якої зупинки зазначених маршрутів, купуючи лише ОДИН КВИТОК. За умовами Єдиного квитка пасажири оплачують 5 гривень за талончик і по ньому безкоштовно їдуть ЩЕ ОДИН РАЗ на кожному з перерахованих вище маршрутів. Після другої поїздки квиток здається водієві.

Про це 17 листопада 2015 року повідомляє газета «Днепр Вечерний», автор статті – Анна Душкова.

– Ми більше року виношували цю ідею, – розповів на прес-конференції в прес-центрі «Дніпра вечірнього» директор ТОВ «Технополіс» Олександр Варава (саме на базі цього АТП і запущений пілотний проект). – До сьогоднішнього дня ніхто не може відповісти на питання: чому в Дніпропетровську найдорожчий проїзд. А причина в довгих маршрутах. Вони нерентабельні, і від них потрібно йти. Тому ми і пішли на цей експеримент.

Проект Єдиний квиток запущений поки тільки на шести маршрутах міста, деякі з них стали вдвічі коротше. Мова йде про такі маршрутах: №88 (ж / м Клочко-6 - вул. Глінки), №57А (вул. Косіора - вул. Глінки), №88А (ул.Глинки - ж / м Тополя 3), №57 (вул. Глінки - вул. Каверіна).

Ці чотири маршрути матимуть пересадочний вузол на вул. Глінки. Маршрут №40 тепер рухатиметься від ж / м Парус до Підстанції (з часом планується до вул. Писаржевського). Маршрут № 116 (Ювілейний - Підстанція) залишився незмінним.

Отже, в тупиках зазначених маршрутів при посадці пасажир оплачує вартість проїзду, рівну 5 гривням, і отримує У ДИСПЕТЧЕРА Єдиний квиток. Доїхавши до пункту пересадки (вул. Глінки або Підстанції), пасажир пересідає на потрібний маршрут (із зазначених вище) вже БЕЗКОШТОВНО. Після другої поїздки Єдиний квиток повертається водію чи диспетчеру.

Єдиний квиток вилучається у пасажира виключно в тих автобусах, які йдуть з пункту пересадки (вул. Глінки або Підстанція). Але оскільки Єдиний квиток можна придбати ТІЛЬКИ у тупиках, а повертається додому пасажир не завжди з тупика, то потрібно заздалегідь потурбуватися і купити Єдиний квиток «на вечір» ще вранці.

Перш ніж купити Єдиний квиток - розрахуйте час посадки

Спочатку планується три тимчасові зони - з 6:00 до 10:00, з 10:00 до 15:00 і з 15:00 до 20:00. На квитку вказано день місяця, на який він розрахований, і час використання. Всі квитки згідно своїм тимчасовим зонам відрізняються за кольором. Тобто, якщо ви плануєте повернутися додому в 4:00 дня, то повинні придбати Єдиний квиток чорного кольору (тимчасова зона з 15-00 до 20-00). Якщо ви не сіли в маршрутку до половини дев'ятої, то квиток, як у казці про Попелюшку, стає недійсним.

До речі, я сама мало не запізнилася на свою маршрутку. На Косіора я придбала квиток в 14-30, - природно, мені продали зелений квиток з часом дії з 10-00 до 15-00. Начебто мала встигнути на пересадку до 15-00. Але, по-перше, маршрутка простояла в тупику ще 8 хвилин, потім ми потрапили в пробку через аварію. У підсумку до пункту пересадки я прибула до 15-10. Було побоювання, що все пропало, але душка-водій прийняв у мене квиток. І все-таки для більшої впевненості хотілося б квиток з великим запасом часу. Іван Васючков обіцяв це питання опрацювати.

Де продають Єдині квитки

Єдині квитки продаються виключно в тупиках маршрутів: вул. Косіора, ж / м Клочко, ж / м Парус, вул. Каверіна, ж / м Ювілейний. З часом, можливо, їх можна буде купити прямо в салоні у водія. Але це питання поки вивчається.

Як змінилися схеми руху маршрутів: - №57, раніше відправлявся з вул. Косіора до вул. Каверіна, тепер з вул. Глінки до вул. Каверіна, - №88 розділили на 2 маршруту - №88 та №88А із збереженням загального шляху прямування, - №40 тепер доїжджає до Підстанції з можливістю підсадки в маршрут №88А для прямування на Тополь.

На жаль, тепер виникла необхідність пересадки на маршрутах №57 та №88, і скорочений маршрут №40. Однак за системою Єдиного квитка можна буде доїхати за 5 грн: З ж / м Клочко та Ювілейного на пр.Кірова / ЮМЗ / вул.Робоча; З Ювілейного до ж / м Тополя-3 / ж / м Парус; З ж / м Тополя-3 до кінця ін. «Правди»;

– Так як зараз система Єдиного квитка запускається в тестовому режимі, найближчим часом будуть вноситися коригування згідно побажань пасажирів, - зазначив ідейний натхненник і розробник системи «Єдиний квиток» активіст громадської організації «Платформа Громадський Контроль» Іван Васючков.  

Випробувано на собі Система працює!

Кореспондент «Дніпра Вечірнього» перевірив, наскільки зручна нова система і як вона працює. Ми запропонували скласти нам компанію експертові і розробнику проекту Івану Васючкову. Для тестової поїздки був обраний маршрут вул. Косіора - вул. Каверіна. Раніше це був один маршрут (№57), зараз два - 57А і №57.

Отже, в тупику на вул. Косіора ми сіли в маршрутку №57А, заплатили водієві по 5 гривень, після чого по салону пройшла диспетчер і «обілетити» всіх, хто побажав придбати Єдиний квиток. Доїхали до вул. Глінки (Європейська площа). У декількох метрах стояла маршрутка №57 (вул. Глінки - вул. Каверіна). Сіли в неї, віддали водієві Єдині квитки і, прочекавши майже 10 хвилин, рушили. Як пояснив Іван Васючков, в години пік машини відправляються кожні 3-5 хвилин, а в інший час - період простою - 10 хвилин.

Переклад з російської.

Додати новий коментар

Ви сповіщаєте про орфографічну помилку в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення, натисніть кнопку нижче.