Як у Конотопі з маршрутками боролись

18 січня маршрутники Конотопа заявили про те, що потрібно підняти ціну проїзду з 3 до 6 гривень, як розповідається у блозі ibigdan. У разі відмови вони поставили ультиматум, що не вийдуть на маршрути 21 числа. Головним в цьому дійстві було підприємство монополіст (майже всі маршрути) Корунд-С.
 
18 січня ввечері мер заявив, що тариф 6 гривень не буде прийнятий і максимум можливе підвищення до 4 гривень після додаткових консультацій.
19 січня перевізники заявили, що влада сама штовхає їх на страйк і сказали що 21 січня не вийдуть на маршрут.
 
19 січня мер заявив, що якщо маршрутки вийдуть на страйк з перевізниками будуть розірвані договори. Крім цього було заявлено що буде розвиватися трамвай, щоб він міг забезпечити перевезення всього міста
 
 
20 січня перевізники погодилися знизити ціну до 5 гривень.
 
20 січня мер відмовився і заявив, що ціна повинна бути 3 гривні і був розроблений графік і схема роботи транспорту на час страйку.
 
Тепер трохи вихідних даних. Трамвайний парк це 14 вагонів. З них 10 робітників, 1 в ремонті, 3 розбираються на запчастини. Випуск на 3 маршрути - 10 вагонів. Інтервал на 1 і 2 маршруті 20 хвилин на 3 год. Населення Конотопа 100 тисяч людей, приблизно такий же сумарний пасажиропотік за день. До страйку трамвай перевозив не більше 20% пасажиропотоку з них 60% пільговики. Кількість маршруток майже 100 штук з них належить місту 4.
 
21 січня на лінію вийшли всі робочі трамваї і 4 комунальних маршрутки на ті маршрути, які вивозять райони, де немає трамвая. Транспорт, звичайно,   був переповнений. Але тут важливий ще один фактор, жителі міста дуже розсердилися на нахабство маршрутників і всіляко допомагали влади їх дотиснути. Ви не зустрінете на форумах коментарів про те що потрібно було погодитися на підвищення. Що б допомогти один одному люди на машинах по можливості підбирали тих хто стоїть на зупинці. Крім цього всі з розумінням поставилися до незручностей. По можливості люди йшли пішки щоб не перевантажувати транспорт.
 
Маршрутники закликали зібрати прихильників підвищення 23 січня біля мерії. У відповідь на це мер запопросив зібратися противників підвищення там же.
23 січня, 8 ранку. На мітинг за підвищення прийшли самі працівники маршруток, крім цього, мітинг проти підвищення мало не побив керівника монополіста Корунд-С. Влада заявила, що протягом години договори будуть продовжені. І якщо хтось хоче зберегти договір потрібно погодитися на ціну в 2,50.
 
Дрібні перевізники відразу погодилися на пропозиції мерії і вже о 12 годині запрацювало ще 4 маршрути. Монополіст відмовився і з ним був розірваний договір. В цілому це не така й проблема тому що більшість решти маршрутів мінімум на 50% дублюють трамвай і вивозять ті ж райони що і трамвай.
 
На 26 січня була запланована сесія, на якій планувалось виділити гроші на закупівлю комунальних автобусів.
На сесії, за інформацією міського сайту,  також було вирішено виділити 2,5 мільйони грн на розвиток електротранспорту в Конотопі. Крім цього, в планах є перегляд маршрутів і їх оптимізація з метою мінімального дублювання трамвая. 
 
Ось прямо таки вийшов посібник про те, як позбутися  диктату маршруток.

Додати новий коментар

Ви сповіщаєте про орфографічну помилку в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення, натисніть кнопку нижче.